Em Group Opaska kablowa wysokotemperaturowa 125st. C 140×3,5mm czarna 5309TE BMNTE1436 100szt.
Em Group Opaska kablowa wysokotemperaturowa 125st. C – niezawodne wiązanie przewodów
Porządkowanie instalacji elektrycznych i przemysłowych wymaga rozwiązań, które nie tylko utrzymają przewody na swoim miejscu, ale też pozostaną stabilne w trudnych warunkach. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na produkt: Em Group Opaska kablowa wysokotemperaturowa 125st. C 140×3,5mm czarna 5309TE BMNTE1436 100szt. To opaska kablowa przeznaczona do trwałego mocowania, szczególnie tam, gdzie liczy się odporność na podwyższoną temperaturę oraz pewne, długotrwałe zaciśnięcie.
Model ma kolor czarny i standardowy kształt opaski zaciskowej, dzięki czemu łatwo dopasujesz ją do istniejących tras przewodów i estetyki prowadzenia kabli. Opaska sprawdza się w zastosowaniach warsztatowych, montażowych oraz w branży instalacyjnej, gdy potrzebujesz elementu, który będzie pracował w otoczeniu o podwyższonej temperaturze.
W ofercie dostępna jest w komplecie 100 sztuk, co ułatwia planowanie prac i pozwala utrzymać ciągłość montażu bez częstych uzupełnień. Jeżeli zależy Ci na praktycznym zapasie na realizacje instalacyjne, ten wariant jest szczególnie wygodny.
Wymiary 140 × 3,5 mm i odporność do 125°C – dlaczego to ma znaczenie
Opaska kablowa o wymiarach 140 × 3,5 mm została zaprojektowana tak, aby zapewnić odpowiedni zapas długości i szerokość obejmy dopasowaną do typowych wiązek przewodów. Dzięki temu montaż jest prosty, a efekt końcowy estetyczny i uporządkowany.
Kluczowym parametrem jest odporność temperaturowa do 125°C. To istotne w miejscach, gdzie przewody mogą być narażone na nagrzewanie pochodzące od urządzeń, osprzętu lub warunków pracy w szafach i obudowach. Opaska nie jest tylko „drobnicą montażową” – w praktyce pełni funkcję elementu stabilizującego trasę przewodów.
Kolor czarny ułatwia dopasowanie do większości instalacji, a także pomaga utrzymać jednolity wygląd prowadzenia kabli. W rezultacie wiązki wyglądają schludnie, co docenią zarówno użytkownicy końcowi, jak i osoby wykonujące serwis.
Gdzie zastosować opaskę wysokotemperaturową 5309TE BMNTE1436
Em Group Opaska kablowa wysokotemperaturowa 125st. C 140×3,5mm czarna 5309TE BMNTE1436 100szt. sprawdza się wszędzie tam, gdzie potrzebujesz pewnego mocowania przewodów oraz odporności na podwyższoną temperaturę. To rozwiązanie przydatne w instalacjach elektrycznych, pracach serwisowych oraz w środowisku przemysłowym.
Jeśli w Twojej pracy pojawiają się różne elementy osprzętu i komponenty montażowe, opaska tego typu może być traktowana jako uniwersalny element do porządkowania i stabilizowania wiązek kablowych. Dobrze sprawdza się również w sytuacjach, gdy przewody prowadzone są w pobliżu źródeł ciepła lub gdy obudowa pracuje w podwyższonej temperaturze.
W praktyce opaski kablowe są często elementem „łączącym” cały system montażowy: od prowadzenia przewodów, przez ich organizację, po zabezpieczenie przed przypadkowym przemieszczeniem. Wybierając wariant wysokotemperaturowy, zwiększasz odporność całej instalacji na warunki eksploatacyjne.
Specyfikacja techniczna produktu
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Producent / seria | Em Group |
| Nazwa | Opaska kablowa wysokotemperaturowa 125st. C |
| Wymiary | 140 × 3,5 mm |
| Kolor | czarna |
| Oznaczenie / model | 5309TE BMNTE1436 |
| Temperatura pracy | 125°C |
| Liczba sztuk w opakowaniu | 100 |
| SKU | b79ee92dc7a1 |
| Cena | 13.82 zł |
Wygodny montaż i trwałe mocowanie wiązek
Opaski kablowe są cenione za szybkość montażu: wystarczy ułożyć przewody, zaciągnąć opaskę i docisnąć mechanizm blokujący. W przypadku modelu wysokotemperaturowego dodatkowym atutem jest to, że rozwiązanie pozostaje stabilne w warunkach, w których standardowe opaski mogłyby tracić właściwości.
W praktyce oznacza to mniej poprawek i większą pewność, że wiązki przewodów będą uporządkowane także wtedy, gdy instalacja pracuje intensywnie. Dzięki temu łatwiej utrzymać przewody w ryzach, a także ograniczyć ryzyko luzów w czasie.
- Odporność do 125°C – lepsza praca w pobliżu źródeł ciepła.
- Wymiary 140 × 3,5 mm – wygodne obejmowanie typowych wiązek przewodów.
Dlaczego warto mieć 100 sztuk w zapasie
Komplet 100 sztuk jest wygodny dla osób wykonujących montaż na bieżąco. Zapas pozwala realizować prace bez przestojów, szczególnie gdy w jednym zleceniu wiąże się wiele przewodów, a także gdy trzeba przygotować instalację do późniejszego serwisu.
To rozwiązanie korzystne także wtedy, gdy w Twoim warsztacie lub magazynie liczy się organizacja stanowiska pracy. Jedno opakowanie może wystarczyć na kilka etapów montażu, a Ty nie musisz stale sprawdzać stanów magazynowych.
Jeśli szukasz elementu, który uzupełni Twoje standardowe wyposażenie montażowe i jednocześnie zapewni wyższą odporność termiczną, Em Group Opaska kablowa wysokotemperaturowa 125st. C 140×3,5mm czarna 5309TE BMNTE1436 100szt. będzie trafnym wyborem.
