Hikvision Daszek stacji bramowej do serii KV6103/6113
Hikvision Daszek stacji bramowej do serii KV6103/6113 – ochrona, która robi różnicę
Daszek do stacji bramowej to drobny detal, który potrafi znacząco przedłużyć żywotność urządzeń montowanych na zewnątrz. W przypadku wideodomofonów i stacji bramowych Hikvision z serii KV6103/6113, właściwa osłona natynkowa pomaga ograniczać wpływ warunków atmosferycznych: deszczu, śniegu, słońca oraz wahań temperatury. Produkt jest przeznaczony do stacji bramowej typu Villa 2 generacji, dzięki czemu zachowuje spójność montażu i wyglądu.
Jeśli zależy Ci na estetyce i funkcjonalności, ten element stanowi praktyczne uzupełnienie instalacji. W końcu stacja bramowa nie działa w warunkach laboratoryjnych – pracuje całodobowo, a jej otoczenie potrafi być wymagające. Osłona natynkowa pomaga stworzyć bardziej przyjazne środowisko dla elektroniki oraz elementów mechanicznych.
Osłona natynkowa dla stacji Villa 2 generacji
„Hikvision Daszek stacji bramowej do serii KV6103/6113” został zaprojektowany jako osłona natynkowa dopasowana do konkretnej rodziny urządzeń. Dzięki temu montaż ma sens techniczny i wizualny – daszek współgra z bryłą stacji bramowej typu Villa 2 generacji, zamiast wyglądać jak przypadkowy dodatek.
W praktyce oznacza to lepszą ochronę przed bezpośrednim oddziaływaniem pogody. Osłona pomaga ograniczać spływanie wody po obudowie oraz zmniejsza ryzyko, że intensywne opady będą trafiały w newralgiczne miejsca. To szczególnie ważne w instalacjach, gdzie stacja bramowa jest widoczna i narażona na czynniki zewnętrzne.
Trwałość w szerokim zakresie temperatur i wilgotności
Jednym z kluczowych parametrów, które decydują o przydatności elementów outdoor, jest dopuszczalny zakres temperatur pracy oraz tolerancja wilgotności. Ten daszek został wykonany z tworzywa sztucznego i jest przewidziany do pracy w temperaturach od -40°C do 60°C. To oznacza, że nawet w mroźne zimy oraz w cieplejszych miesiącach produkt może pozostać stabilny i funkcjonalny.
Równie istotna jest wilgotność względna. Producent określa ją na poziomie 10% ~ 95%. Tak szeroki zakres pozwala stosować daszek w warunkach, gdzie występują okresowe skoki wilgotności, opady, mgła czy długie okresy podwyższonej wilgotności powietrza.
W efekcie jest to rozwiązanie, które pasuje do realiów instalacji zewnętrznych – tam, gdzie liczy się odporność na zmienne warunki.
Materiał wykonania i wymiary dopasowane do montażu
Daszek został wykonany z tworzywa sztucznego, co korzystnie wpływa na jego praktyczne użytkowanie. Tego typu materiał dobrze znosi codzienną ekspozycję i ułatwia utrzymanie estetyki elementu montowanego na elewacji. Dodatkowo tworzywo sztuczne wspiera zachowanie formy w typowych warunkach eksploatacji.
Wymiary produktu to: 149.78 × 79.56 × 48.63 mm. Takie gabaryty pomagają dopasować osłonę do konkretnej stacji bramowej, bez konieczności kombinowania z obejmami czy prowizorycznymi mocowaniami.
Jeśli planujesz kompletną instalację w strefie wejściowej, ten element jest logicznym uzupełnieniem zestawu do domofonu i stacji bramowej. Warto też pamiętać o poprawnym montażu całej infrastruktury – elementy zewnętrzne powinny być osłonięte i stabilnie zamocowane, aby system działał bezproblemowo przez długi czas.
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Hikvision Daszek stacji bramowej do serii KV6103/6113 |
| SKU | f1e8f81b970e |
| Cena | 59.04 zł |
| Przeznaczenie | Osłona natynkowa do stacji bramowej typu Villa 2 generacji z serii KV6103/6113 |
| Temperatura pracy | -40°C ~ 60°C |
| Wilgotność względna | 10% ~ 95% |
| Wymiary | 149.78 × 79.56 × 48.63 mm |
| Materiał wykonania | Tworzywo sztuczne |
Dlaczego warto wybrać daszek do KV6103/6113?
Stacja bramowa to element, który komunikuje się z domownikami i gośćmi, a jednocześnie pracuje na zewnątrz. Dlatego osłona typu daszek pomaga utrzymać warunki pracy w bardziej przewidywalnych granicach. Wybór dedykowanego rozwiązania zamiast uniwersalnych osłon ma znaczenie – dopasowanie do konkretnej serii i typu stacji ogranicza problemy montażowe.
Dodatkowo daszek wspiera dbałość o estetykę wejścia. W praktyce elementy montowane przy elewacji powinny wyglądać spójnie z resztą systemu, a ten model został zaprojektowany pod konkretną serię Hikvision.
- Ochrona outdoor – ograniczenie wpływu opadów i słońca na elementy stacji.
- Dopasowanie do systemu – osłona natynkowa do Villa 2 generacji z KV6103/6113.
Kompatybilność i montaż w praktyce
„Hikvision Daszek stacji bramowej do serii KV6103/6113” jest przeznaczony do stacji bramowej typu Villa 2 generacji. To ważne przy planowaniu zakupów – daszek ma sens, gdy jest dobrany do właściwego modelu. Dzięki temu osłona pełni swoją funkcję zgodnie z założeniami producenta.
Jeśli w Twojej instalacji korzystasz z wielu elementów infrastruktury (np. elementów zasilania, puszek i prowadzenia przewodów), warto zadbać o to, aby strefa wejściowa była uporządkowana i zabezpieczona. Właściwe prowadzenie instalacji oraz osłony zewnętrzne wpływają na niezawodność całego systemu.
Daszek, jako część strefy zewnętrznej, jest jednym z tych elementów, które pracują w tle, ale realnie podnoszą komfort użytkowania wideodomofonu i stacji bramowej przez długie lata.
